SUCHÁ

Retsina DIONYSOS 750 ml Zobrazit větší

!!! MEGA AKCE !!! Retsina DIONYSOS 750 ml

12 01 01

Nový produkt

750 ml - karton: 6 ks

RETSINA BILÉ SUCHÉ VÍNO

Tradiční řecké suché bílé víno s chutí a vůní piniové pryskyřice. Světle zlatavá barva, nádherná vůně po piniové pryskyřici s nádechem čerstvě posečené trávy a výrazná, charakteristická chuť z ní dělají nepostradatelnou součást dokonalé degustace řeckých delikates.  

Více informací

Více informací

RETSINA BÍLÉ SUCHÉ VÍNO 750ml

Tradiční řecké suché bílé víno s chutí a vůní piniové pryskyřice.

Po více než půl století je značka Dionysos synonymem pro retsinu, tradiční řecké piniovo-hroznové víno. Hrozny jsou sklízeny ručně tradičním způsobem a jsou vinifikovány (výroba vína) moderními postupy. Během fermentace je vinný mošt zchlazen v nerezových tancích proto, aby se podpořila elegantní a decentní hroznová příchuť. Pro retsinu je typický její tělnatý a kořeněný charakter, jemná a příjemná chuť. V retsině Dionysos lze příjemně cítit odrůdu Savvatiano. Má harmonickou kyselost.

Světle zlatavá barva, nádherná vůně po piniové pryskyřici s nádechem čerstvě posečené trávy a výrazná, charakteristická chuť z ní dělají nepostradatelnou součást dokonalé degustace řeckých delikates. Výborně se hodí jako aperitiv nebo k tradičním řeckým meze (například dolmades – vinné listy plněné rýží). Zejména mladí Řekové ji popíjejí smíchanou s colovými nápoji a jinými sladkými limonádami.

Ideální teplota pro servírování: 10-12° C

Druh vinné révy: Rhoditis, Savvatiano

Obsah alkoholu: 11,5% obj.

Obsahuje siřičitany.

Země původu: Řecko

Balení v kartonu: 6 ks

29 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

popuparchitect.com